Velika pobjeda Mladostaša protiv Jadrana HN

event 04.03.2017.

U izvrsnoj utakmici 15.kola Regionalne lige Mlaodst je pobijedila drugoplasiranu momčad Lige, Jadrana iz Herceg Novog. Lige se približava kraju i svaki bod je bitan u lovu na Final 4, a još veću važnost imaju bodovi protiv momčadi sa vrha ljestvice. Žapci su tako upisali na svom bazenu jako važne bodove protiv Jadrana iz Herceg […]

U izvrsnoj utakmici 15.kola Regionalne lige Mlaodst je pobijedila drugoplasiranu momčad Lige, Jadrana iz Herceg Novog.

Lige se približava kraju i svaki bod je bitan u lovu na Final 4, a još veću važnost imaju bodovi protiv momčadi sa vrha ljestvice. Žapci su tako upisali na svom bazenu jako važne bodove protiv Jadrana iz Herceg Novog rezultatom 9:7 te su došli na korak do plasmana na završni turnir.
Mladostaši su vrlo dobro otvorili utakmicu te su poveli. Na kraju druge četvrtine Žapci su poveli 5:2 što će se pokazati kao najveća prednost na utakmici. Igrači trenera Štritofa katastrofalno su odigrali prvih 5 minuta treće četvrtine kada kao da su stali te su gosti preokrenuli utakmicu. Marcelić je izvrsno branio veći dio utakmice i svakako je jedan od zaslužnijih za početnu prednost Mladostaša, ali ipak jedan od ključnih poteza napravio je trener Štritof kada napravio zamjenu vratara. U trećoj četvrtini Štritof je već iskoristio time-out, a kola su nastavila nizbordo te je promjenom vratara pokušao (i uspio) razbiti ritam gostiju. Vićan do kraja susreta nije primio pogodak i Mladostaši rade preokret za veliko slavlje.
Bila je ovo jedna fizički jako zahtjevna utakmica u kojoj je Mladost odlično parirala vrhunski spremnom Jadranu. Veliku ulogu u ovoj pobjedi imaju centri Mladosti koji su bili odlični i u realizaciji i u dobivanju protivničkih isključenja. Ipak junak utakmice je Andrija Bašić koji je postigao 4 pogotka.