Otvaranje sezone na Savi

Vrlo uspješna ZG premijera Žabaca

event 27.09.2024.

Prva domaća utakmica seniora Mladosti ove sezone, u svojem gradu, na našem bazenu i pred našim navijačima, završila je pobjednički. Ako je itko doduše i sumnjao da bi moglo biti drukčije

U 1. kolu kvalifikacijskog turnira Eurokupa, Mladost je visoko i glatko, vrlo jednostavno i nadmoćno, svladala Cattaro iz Kotora 18:4 (4:1, 4:1, 3:2, 7:0). U momčadi nije bilo, kako smo i najavili, samo Ivana Buljubašića koji je ovom utakmicom odradio kaznu neigranja jednog susreta zbog crvenog kartona iz prethodne euro-utakmice, kragujevačkog sraza u kvalifikacijama još za Ligu prvaka protiv Radničkog.

Bila je to skoro pa utakmica hvatanja mačke i miša. Prevelika je razlika u kvaliteti između našeg sastava i četvrte momčadi iz Crne Gore. Sredinom druge četvrtine je bilo 7:1, u poluvremenu 8:2, a u zadnjoj četvrtini potpuni raspad suparnika. Samo ovu dionicu naši su dečki dobili 7:0.

Strijelci za Mladost bili su – Bašić, Lazić i J. Bušić po 3 gola, T. Bušić, Biljaka, Vukičević i Harkov po 2, te 1 gol Bukić.

U drugoj utakmici 1. kola zagrebačkog turnira, ENKA iz Istanbula je pobijedila Sant Andreu iz Barcelone 16:7.
U 2. kolu, u petak, 27. rujna Mladost ponovo od 20.00 sati igra protiv španjolskog predstavnika, Sant Andreua.