Žapci izborili finale Kupa

event 26.06.2022.

Pobjedom nad POŠK-om 1937 13:11 (2:1, 4:2, 5:4, 2:4) mlađi juniori Mladosti plasirali su se u finale Kupa RH u kojem će u 13:00 igrati protiv domaćina Jug AO, suparnika od kojeg su u prvoj utakmici turnira poraženi 9:6. Bila je to sjajna večer naših mladića u Gružu. Igrači trenera Štritofa od samog početka susreta […]

Bila je to sjajna večer naših mladića u Gružu. Igrači trenera Štritofa od samog početka susreta preuzeli su igru u svoje ruke i poveli od prve minute susreta. Već sredinom druge četvrtine bilo je 4 razlike za Žapce. Prednost je to koju su Žapci održavali tijekom čitavog dvoboja, dopustivši Splićanima tek da minutu dvije prije kraja smanje na +2, valjda kako bi završnica utakmice bila zanimljivija. Pobjeda nije došla u pitanje. te su Žapci osigurali minimalno srebrnu medalju i potvrdili da ova generacija spada u sami vrh hrvatskog vaterpola.

Najefikasniji je bio Bučević sa 6 golova, a slijedili su ga Mardešić sa 2 gola. Čak petorica igrača tresli su po jednom mrežu suparničkog vratara: Kirinec, Padro, Jakuš, Branković i Luka Barišić.

Sjajnu večer imao je i vratar Prižmić koji je sakupio 14 obrana.