Žapci pobjedom nad Radničkim osigurali završnicu Regionalne lige

event 06.03.2016.

U odlučujućoj utakmici za plasman na završni turnir Regionalne lige, Mladost je borbenom igrom svladala goste iz Kragujevca rezultatom 11:7 (4:2 3:1 2:3 2:1). Svjesni važnosti utakmice zadnjeg kola Regionalne lige, igrači Mladosti koncentrirano otvaraju utakmicu protiv Radničkog. Golovima Vlahovića i Bukića dolaze do vodstva 2:0 nakon nepune dvije minute igre. Gosti iz Kragujevca uzvraćaju, […]

U odlučujućoj utakmici za plasman na završni turnir Regionalne lige, Mladost je borbenom igrom svladala goste iz Kragujevca rezultatom 11:7 (4:2 3:1 2:3 2:1).

Svjesni važnosti utakmice zadnjeg kola Regionalne lige, igrači Mladosti koncentrirano otvaraju utakmicu protiv Radničkog. Golovima Vlahovića i Bukića dolaze do vodstva 2:0 nakon nepune dvije minute igre. Gosti iz Kragujevca uzvraćaju, realiziraju dva igrača više i poravnavaju rezultat. No nakon time outa, Mladost daje dva gola u pola minute, Bukić s igračem više i Zović iz kontre 2 na 1, tako da se na prvu pauzu odlazi s rezultatom 4-2.
U drugoj četvrtini naši mladići, predvođeni Milakovićem, igraju čvrsto u obrani, a u napadu zabijaju Zović, Paškvalin i Bašić, te stvaraju prednost od 4 gola. U nastavku Radnički igra nešto bolje, a posebno se ističe bivši mladostaš Marko Martinić koji je bio trostruki strijelac na ovoj utakmici. No Žapci odličnom realizacijom igrača više ne dozvoljavaju da se gosti približe na manje od 3 zgoditka razlike. Milaković i mladi Dašić svojim golovima osiguravaju ovu izuzetno vrijednu pobjedu.
Uz trostruke strijelce Mladosti Bukića i Zovića (100% realizacija šuta), ključnu ulogu imao je Paškvalin koji je izborio 7 isključenja i peterac, te zabio 1 gol. Marcelić je sakupio 8 obrana, većinu u prvom dijelu utakmice, kada se Mladost rezultatski odvajala.
Čitava momčad i stožer zaslužuju pohvale za večeras prikazanu igru.
Nakon primljenih čestitki, trener Hrvoje Hrestak se osvrnuo na utakmicu i završnicu regularnog dijela ovogodišnje Regionalne lige:
„Zadovoljan sam izborenom pobjedom i smatram da smo zasluženo izborili plasman na final 4 u Dubrovniku. Igrali smo borbeno, imali vrlo dobru realizaciju igrača više (6/9), na čemu smo u posljednje vrijeme dosta radili.
Ekipe koje su se borile za final 4 su oscilirale tijekom lige, pa tako i Mladost. Ipak, ostvarili smo planirano na početku sezone, a to je plasman u završnicu.“
O nastavku sezone, Hrestak kaže:
„Sada se okrećemo splitskom Jadranu s kojim igramo četvrtfinalne utakmice Prvenstva Hrvatske. Radi se o ekipi koja se uvjerljivo osvojila A2 Regionalnu ligu i koja će učiniti sve da prođe dalje. Te su nam utakmice prioritet u ovom času, a tek nakon njih ćemo razmišljati na završnici u Gružu.“