Žapci poveli 1-0 u polufinalu protiv Jadrana

event 02.07.2020.

Nakon dugo vremena neka velika, značajna, natjecateljska utakmica seniora Mladosti na otvorenom bazenu uz Savu. Prva utakmica polufinala Prvenstva Hrvatske pripala je našim momcima, koji su sjajno otvorili utakmicu, poveli 6:0, u poluvremenu i 8:3, a nakon treće četvrtine i 10:5. Nakon manjeg pada u igri, ali i borbenog otpora gostiju, Žapci su ipak u […]

Nakon manjeg pada u igri, ali i borbenog otpora gostiju, Žapci su ipak u dramatičnim trenucima završnice pokazala više mirnoće i discipline u igri, te na kraju zasluženo slavili.

– Dobro smo ušli u utakmicu, čak odlično. Kasnije smo izgubili kontrolu, ušli u nepotrebnu nervozu i mi smo ih vratili u ”život” svojim neiskorištenim prigodama i lošijim igračom više. Zasluženo su se vratili, svaka im čast na borbi i želji ali mislim da smo ipak bili bolji večeras – izjavio je nakon utakmice trener Mladosti Zoran Bajić.

Miloš Ćuk je pridodao – Napravili smo sve suprotno od jedne utakmice koju smo mogli lagano privesti kraju i bez velike potrošnje. Primili smo previše golova, atipično za nas ove godine ali obzirom na veliku pauzu iza nas možemo biti zadovoljni pobjedom. Nadam se da ćemo do subote popraviti našu igru i da nećemo raditi ove osnovne greške koje smo danas radili te završiti seriju s 2:0!

MLADOST –  JADRAN 13:12 (4:0, 4:3, 2:2, 3:7)

ZAGREB – Otvoreno plivalište uz Savu. Gledatelja 50. Suci: Franulović i Beltrame. Opunomoćenik: Brala (svi iz Rijeke).

MLADOST: Marcelić (11 obrana), Radu 1, Miloš 2, Biljaka, Ćuk 4 (3), L. Bajić, Bukić 2 (0), Lazić, Bowen 1, Dašić, Anzulović, Harkov 3, Jurlina, Vrlić. TRENER: Zoran Bajić.

JADRAN: Anić (11 +1 obrana), Čondić Kadmenović, Janković, Krapić 3, Z. Butić 1, Pejković, Vrdoljak 1, Bego, Visković, Delić 1 (1), Šetka 4, Dužević 1, Čelar, Borovčić-Kurir 1. TRENER: Mile Smodlaka.

PETERCI: Mladost 3-4, Jadran -.

OSOBNE POGREŠKE: Mladost 15, Jadran 13.

ŽUTI KARTON: trener Smodlaka (8).

TREĆA OSOBNA POGREŠKA: Z. Butić (23), Biljaka (27), Radu (29).

REALIZACIJA IGRAČA VIŠE: Mladost 4-8 (50%), Jadran 7-14 (50%)