Žapci usamljeni na drugom mjestu

event 18.11.2017.

Vaterpolisti Mladosti pobijedili su u 6. kolu Primorac iz Kotora rezultatom 16:12. Svakako treba istaknuti 5 golova izvrsnog Bukića. Igrači trenera Bajića opravdali su ulogu favorita u dvoboju koji se igrao u Budvi zbog preuređenja bazena u Kotoru. Dobar ulazak u utakmicu Žapci su okrunili sa ranim vodstvom od 4:0. Kvalitetnu i raznoliku igru u […]

Vaterpolisti Mladosti pobijedili su u 6. kolu Primorac iz Kotora rezultatom 16:12. Svakako treba istaknuti 5 golova izvrsnog Bukića.

Igrači trenera Bajića opravdali su ulogu favorita u dvoboju koji se igrao u Budvi zbog preuređenja bazena u Kotoru. Dobar ulazak u utakmicu Žapci su okrunili sa ranim vodstvom od 4:0. Kvalitetnu i raznoliku igru u napadu najbolje oslikava činjenica da je prvi 5 pogodaka postiglo 5 različitih igrača. Domaćini se ipak nisu predavali te su održavali zaostatak od 2 gola razlike sve do sredine 3. četvrtine. Jedan od najzaslužnijih što su Mladostaši bili u prednosti bio je kapetan Marcelić. Marca je branio vrlo dobro (13 obrana) iako je zbog bolesti njegov nastup bio upitan. Sredinom 3. četvrtine Mladostaši rade ključnu seriju od 5:0 te prvi puta dolaze do značajnije prednosti 13:6. U posljednjih 8 minuta ušlo se sa +6 te su do kraja domaći samo malo uspjeli ublažiti poraz.
Najbolji igrač utakmice bio je Luka Bukić koji je postigao 5 pogodaka uz samo jedan promašaj te 2 izborena isključenja. Centri Paškvalin i Radu odigrali su također dobru utakmicu postigavši svaki po 2 gola te izborivši zajedno 7 isključenja. Uz spomenuti trojac, strijelci za Mladost bili su Zović i Marković po 2, te Lazić, Vlahović i Bašić po 1.
U susjednom Herceg Novom dan ranije odigrao se derbi kola između Jadrana i Partizana. Izvrsna utakmica završila je neodlučeno 7:7. Rezultat je to koji najviše odgovara Mladostašima koji su Jadranu pobjegli 2 boda, a Partizanu 5 te su sada usamljeni na drugom mjestu. Jug je nastavio svoj maksimalni niz pobjedom u Dubrovniku protiv POŠK-a rezultatom 19:6.