Žapci uzeli važna tri boda u Terrassi

event 10.11.2019.

Pobjedom na gostovanju u Terrassi igrači Mladosti su zadržali četvrto mjesto na tablici skupine B. Mladost je slavila 14:11 (3:3, 4:2, 6:4, 1:2). Naporno putovanje i kasni dolazak u Terrassu kao da su ostavili traga na igračima Mladosti jer su u utakmicu ušli pomalo konfuzno, posebice u obrani. Početak je bio neuvjerljiv što je upravo […]

Pobjedom na gostovanju u Terrassi igrači Mladosti su zadržali četvrto mjesto na tablici skupine B. Mladost je slavila 14:11 (3:3, 4:2, 6:4, 1:2).

Naporno putovanje i kasni dolazak u Terrassu kao da su ostavili traga na igračima Mladosti jer su u utakmicu ušli pomalo konfuzno, posebice u obrani. Početak je bio neuvjerljiv što je upravo suprotno od onoga što je prije utakmice istaknuo trener Bajić, a to je da bi početak mogao usmjeriti utakmicu prema željenom cilju.

Nakon prve četvrtine koja je završila neodlučeno prvenstveno zahvaljujući raspoloženom Marceliću koji je u tom dijelu sakupio 4 vrlo bitne obrane, Žapci su konsolidirali redove i preko dva uzastopna gola Lazića došli do opipljivije prednosti od tri zgoditka.

Daljnji tijek susreta pokazao je da Mladost ima veću kvalitetu od suparnika, jer su se na Lazine golove i Marcine sjajne obrane nadovezali i iskusni Vrlić i Radu, te Bowen, a proradio je i ove sezone ubojiti kontranapad kojeg su predvodili Bukić i Miloš.

Mladost je tijekom čitavog susreta, s iznimkom prve četvrtine, održavala prednost od dva do četiri zgoditka, da bi početkom zadnje četvrtine Bowen zabio za +5, što su Katalonci do kraja susreta uspjeli smanjiti na konačnih 14:11.

Čestitke igračima i stručnom stožeru na izborenoj pobjedi koja je svojevrsna potvrda boda osvojenog protiv Pro Recca, a nakon iznenađujućeg slavlja Marseillea u Budimpešti, tri boda osvojena u Španjolskoj dodatno dobivaju na značaju u borbi za F8.

Strijelci za Mladost: Vrlić 3 gola, Radu 2, Miloš 2, Lazić 2, Bowen 2, Harkov 1, Ćuk 1 i Bukić 1.